Tu jestes:

Aktualności

2020-05-07

Zrób porządki z 8Tax

Zatrzymaj się

Szanowni Państwo,
U wielu z nas, aktualny czas wywołuje refleksję nad dotychczasowym życiem, sprawami codziennymi, ale też pracą i karierą.

Odetchnij spokojnie i przemyśl

Spoglądamy za siebie, podsumowując to, co było dotychczas i jednocześnie patrzymy w przyszłość wyglądając nowej, zmienionej rzeczywistości.

Myśl pozytywnie i obróć na swoją korzyść

Taki moment i te przemyślenia, to niezwykła okazja, aby co nieco uporządkować, pozbyć się ciągle odkładanych zaległości i dzięki temu odnaleźć czas i miejsce na nowe pomysły i udoskonalenia. A to z kolei może zaprocentować dynamicznym rozwojem, wzrostem naszej przewagi na rynku, sukcesem osobistym właścicieli jak i pracowników.

Od czego zacząć?

Jednym z elementów biznesu, na który na co dzień być może nie mamy czasu i gdzie często gromadzą się niewyjaśnione wątpliwości są kwestie związane z szeroko rozumianymi podatkami. Może wiec dobrze byłoby to teraz uporządkować, pozbyć się zaległości, wykorzystać ten czas na weryfikację rozliczeń podatkowych czy też sporządzenie wymaganych przepisami procedur?

I jak może pomóc w tym 8Tax?

Podatkowa checklista

Przygotowaliśmy zestawienie, w którym opisujemy czynności i zadania, które powinny być przeprowadzone w firmie. Wskazujemy także na rodzaje dokumentów w formie instrukcji czy procedur, które powinny znaleźć się wśród obowiązkowych firmowych dokumentów, aby ustrzec nas przed ewentualnymi konsekwencjami karnymi czy też karnymi-skarbowymi. Zastawienie-checklista jest do pobrania tutu.

Scanning Podatkowy CIT/PIT

Ze względu na przesunięcie terminu na złożenie rozliczeń w podatku dochodowym do 31 maja 2020 r., zachęcamy Państwa także do dokonania uproszczonej weryfikacji kalkulacji CIT albo PIT. Dokonanie takiej weryfikacji może pomóc nie tylko w skorygowaniu ewentualnych powielanych błędów, które popełniamy kierując się często wzorcem kalkulacji z lat wcześniejszych, ale pozwoli także na zwiększenie płynności finansowej, gdy okaże się, że dokonana kwalifikacja jest korzystna dla fiskusa, a nie dla nas. Więcej informacji na temat weryfikacji kalkulacji CIT i PIT znajdziesz tu.

wszystkie wydania

Masz pytania?
Odpowiemy

Beata Hudziak
Partner Zarządzający
Doradca Podatkowy
M. +48 509 774 544
E. beata.hudziak@8tax.pl